Canlı Destek Aç-Kapat

Psikoloji ve Ereksiyon

Erkekler için büyük bir sorun olan ereksiyon sorunu her yaşta görülebilir. Ereksiyon sorunu fiziksel nedenlerden çeşitli hastalıklardan dolayı ortaya çıkabilir ama bazen fiziksel hiç bir neden yok iken de görülür. Bu durumda sorunun kaynağı psikolojiktir. Tedavisi de psikolojik olarak yapılmalıdır.

Ereksiyon sorunu psikolojik ise bunun çeşitli nedenleri olabilir. Çağımızın hastalığı stres ereksiyon problemine neden olabilmektedir. Depresyonda başlıca sebeplerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşırı yorgun bir gününde başarısız olan bir erkek bir sonra ki denemesinde tekrar başarısız olma korkusu yaşar ve maalesef bu korku onun başarısız olmasına neden olabilir. Cinsel partnerin isteksizliği uyumsuzluğu vajinal kokular da erkek üzerinde kötü bir etki bırakır psikolojisini kötü etkileyerek ereksiyon sorunu yaşamasına neden olabilir.

Bu durumda yani ereksiyon sorunu psikolojik ise sabır ve cinsel terapi ile bu sorun çözülebilir. Tedavi sürecinde hasta ve doktor işbirliği yapılmalıdır. Ereksiyon sorunu psikolojik ise tedavisi zaman alabilir. Sabırlı olmak ve bunun geçici, tedavi edilebilir bir sorun olduğunu kabul etmek gerekmektedir.

Kategori: Genel admin tarafından Ocak 21 tarihinde eklendi.

WhatsApp us